Başkan'ın Mesajı

Polatlı İnşaat Müteahhitleri Derneği, 2000 yılında inşaat sektöründe çalışan arkadaşlarımızın bir araya gelmesi ile dayanışmayı sağlamak, sektörün kamu ve özel kurum ve kuruluşları ile yaşanan sorunları ve kendi içinde yaşanmakta olan sorunların çözümünde birlik ve beraberlik gücünü ortaya koymak ve bu yolla çözümler üretmek, Polatlı’nın gelişiminde, imarında yapılan inşaatların kaliteli, güvenilir olarak inşası, sektör ile ilgili teknolojik gelişmeleri inşaatlara yansıtarak çalışan müteahhit grupların olduğu bir dernektir. Ayrıca derneğimizin bünyesinde inşaatların yapımında kullanılan malzemelerin temini sağlayan inşaat malzemeleri satıcıları ve ardiyecilerden oluşan gruplar da üye olarak bulunmaktadır ve üye olabilmektedirler.

İnşaat sektörü, yaklaşık 400’e yakın alt sektörü harekete geçiren ve besleyen büyük bir ekonominin lokomotifi konumundadır.

Ülkemizde müteahhitlik maalesef yeterince hak ettiği algılanmayı yapamamış, hatta 1 oda haline bile dönüşememiştir. Ancak dernekler bazında temsil edilebilmiştir. Oysa ekonomiye bu kadar katkısı olan bir sektörün örgütlenmesi ve sistem içindeki etkinliğinin arttırılması mutlak olarak gerekli ve önemlidir. Bunun yanında bu tür sivil toplum kuruluşlarına ilgi ve algının attırılarak üyeliklerin arttırılması da bir o kadar önemlidir.

Çünkü birlikten hem güç doğar hem de sürekli gelişim sağlanır. Bu tür yapılanmalar ile münferiden yapılamayacak birçok iş yapılabilir ve sorunlar çözülebilir. Bu vesileyle derneğimize olan ilgi ve algıyı artırmak, üyeliklerimizi çoğaltmak, birlik ve beraberliği sağlamak, amaçlarımızın başında gelmektedir.

Üyelerimizin sektörde faaliyetlerini sürdürürken yaşadıkları zorluk ve sorunları derneğimize getirmelerini bekliyoruz. Bu sorunları dernek aracılığı ile çözüme ulaştırmak ve hedefimizi gerçekleştirmek için sonuna kadar uğraşacağımızın bilinmesini isterim.

Derneğimizde kuruluşundan bugüne kadar görev almış başkan ve yönetim kurulu üyelerine, Denetim Kurulu Üyelerine, yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak her zaman üyelerimizin yanında ve hizmetinde olduğumuzu bildirir, hepinize bol ve hayırlı kazançlar diler, kazasız belasız çalışmalar, dolu sezonlar geçirmenizi temenni ederim.

Saygılarımla,

Cengiz ÜNVER
Yönetim Kurulu Başkanı